fbpx

My już znamy i bardzo doceniamy miejsce, którym przyszło nam prowadzić Osadę Chmielaki. Zanim przejdziemy do informacji o naszej okolicy- kilka cytatów ludzi, którzy już ją odwiedzili

Góry opawskie to jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny. To prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Walory krajobrazowe, łagodny klimat, szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności, a także ciekawe zabytki sprawiły, że ten niewielki przygraniczny obszar nazwano przed laty Perłą Ziemi Opolskiej.

nawypad.pl
Zlate Hory

Kameralny charakter Gór Opawskich sprawia, że to idealne miejsce na przedłużony weekend. Jeśli będziecie jednak chcieli przedłużyć plan wycieczki o atrakcje pozagórskie, to i przez tydzień nie będziecie się nudzić. Koniecznie zajrzyjcie do Mosznej – taki pałac jak tam można spotkać chyba tylko w baśniach!

gdziebytudalej.pl
Srebrna Kopa

Góry Opawskie należą do najpiękniejszych rejonów na terenie Opolszczyzny. Część masywu od strony czeskiej nazywana jest Zlatohorską Vrhoviną. Okolica posiada bogatą historię w zakresie eksploatacji kamienia oraz górnictwa związanego z pozyskiwaniem złota. 

odkryjplener.pl
Olszak

Czas abyś Ty poznał i pokochał Góry Opawskie!

Poniżej zebraliśmy strony dzięki, którym odkryjesz każdy okoliczny zakątek. Zaraz za naszą bramą znajdują się szlaki na Kopę Biskupią, Olszak, Srebrną Kopę, Cichą Dolinę czy Gwarkową Perć. Spokojny spacer, bieg pod górę, a może wspinaczka? Spróbuj wszystkiego! Jeśli nie umiesz się zdecydować co tym razem zrobić- zapytaj obsługi.

Do wyznaczania tras polecamy czeską stronę mapy.cz. Pozwala na dokładne prowadzenie drogi, ma wgrane polskie i czeskie szlaki turystyczne, miejsca widokowe, zabytki, miejsca odpoczynku itp. Osada Chmielaki jako punkt startowy znajduje się poniżej. Aby przejść na stronę, należy kliknąć „Zobrazit na mapy.cz” w lewym dolnym rogu.

Portal goryopawskie.eu- jest prowadzony przez Dawida- chłopaka naprawdę zakręconego na punkcie Gór Opawskich i Jeseników. Jego strona jest vademecum wiedzy o tych terenach.

http://www.goryopawskie.eu/p/o-gorach-opawskich_15.html

http://www.goryopawskie.eu/p/ciekawe-miejsca.html

http://www.goryopawskie.eu/p/szlaki-turystyczne.html

https://www.nawypad.pl/opolszczyzna-atrakcje/gory-opawskie/473-gory-opawskie-atrakcje-turystyczne

rezerwacja