fbpx

Lokalne samorządy oraz Lasy Państwowe od lat dbają o to, aby Góry Opawskie i ich okolice były jak najbardziej przyjazne dla rowerzystów, jeźdźców konnych czy osób poruszających się na hulajnogach górskich. Wszystkie szlaki nadają się do jazdy w stylu MTB, a sporo leśnych dróg zostało wyrównanych i utwardzonych, dzięki czemu można m.in. wejść na Biskupią Kopę z wózkiem dziecięcym żółtym szlakiem z Pokrzywnej i Jarnołtówka.

Prowadzimy wypożyczalnię hulajnóg górskich/turystycznych. Zupełnie nowa forma poruszania się po szlakach, czyli zabawa dla całej rodziny! Oferujemy dwa typy hulajnóg oraz informacje o sprawdzonych drogach odpowiednich dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Nadal nie jesteś przekonany? Zobacz film poniżej!

Informacje oraz wypożyczalnia znajdują się na recepcji. Do dyspozycji jest 11 hulajnóg dla dzieci i dorosłych.
Cena to 8 zł za godzinę.

Pokrzywna to idealny punkt startowy dla wycieczek rowerowych. Dla poszukujących adrenaliny polecamy górskie szlaki, natomiast fanom turystycznych przejażdżek- drogi oraz wytyczone trasy. Na całodniową wycieczkę proponujemy ścieżkę rowerową prowadzącą z Prudnika do bajecznego zamku w Mosznej. Całą drogę od naszego ośrodka do początku trasy można pokonać nieruchliwymi drogami, jadąc wzdłuż pięknego przełomu Złotego Potoku. Ścieżka rowerowa ma swój początek na ulicy Nyskiej w Prudniku.

Na stokach Góry Chrobrego w Głuchołazach znajdują się „Złote ścieżki”, czyli singletrack dla poszukujących mocnych wrażeń. Podobne miejsca są również w Koprivnej (wokół stoku narciarskiego), w ośrodku narciarskim Czarna Góra oraz w Karlovie pod Pradziadem. Są to trasy dla doświadczonych cyklistów, którzy chcą nacieszyć się techniczną jazdą. Granitowe płyty, kładki, brody to także Rychlebskie Ścieżki. Są one najbardziej znanymi miejscami uprawiania MTB w okolicy. Jedne z najdłuższych zjazdów oferuje ośrodek w Koutach nad Desną. Ciekawe zjazdy oferują również szlaki z Biskupiej Kopy, szczególnie czerwony do Jarnołtówka, zielony do Pokrzywnej oraz zielony, znajdujący się po czeskiej stronie.

Złote Ścieżki Głuchołazy- opis

Złote Ścieżki Głuchołazy- strona

Rychelbskie ścieżki- strona

Karlov pod Pradziadem- strona

Koprivna Bikepark- strona

Kouty nad Desną Bikepark- strona

Czarna Góra Bikepark- strona

Do wyznaczania tras polecamy czeską stronę mapy.cz. Pozwala na dokładne prowadzenie drogi, ma wgrane polskie i czeskie szlaki turystyczne, miejsca widokowe, zabytki, miejsca odpoczynku itp. Osada Chmielaki jako punkt startowy znajduje się poniżej. Aby przejść na stronę, należy kliknąć „Zobrazit na mapy.cz” w lewym dolnym rogu.

Poniżej linki do stron z gotowymi trasami lub wpisami dotyczącymi turystyki rowerowej w Górach Opawskich.

https://www.traseo.pl/trasy/kategoria/rower-gorski/query/Góry+Opawskie

https://portal.bikeworld.pl/artykul/turystyka/wycieczki_i_wyprawy_po_polsce/12642/gory_opawskie_na_weekend

https://prudnik.pl/45/turystyka-rowerowa.html

https://powiatprudnicki.pl/3430/2419/trasy-rowerowe.html

https://nowe.glucholazy.pl/dla-turystow/szlaki-turystyczne/szlaki-rowerowe

rezerwacja