fbpx

Chcemy aby nasi goście również mogli spróbować aktywności oraz jedzenia, które sprawiają, że naprawdę lubimy naszą okolicę. Poniżej znajdują się restauracje oraz miejsca, które nigdy nas nie zawiodły oraz dobrze się w nich czujemy. Czas na was!

Łowisko i smażalnia Ryb „u Bodzia” w Moszczance
Naszym zdaniem najlepsza smażalnia pstrąga w okolicy. Oprócz sztandarowego dania warto spróbować również pysznej zupy rybnej!
https://smazalniaubodzia.business.site

Rezidence u Jezera
Tradycyjna kuchnia czeska oraz dania kuchni świata. Miła obsługa, ładne położenie, smaczne jedzenie i klimat miejsca.
https://rezidenceujezera.cz

Restaurace Křížový Vrch
Jedna z najlepszych restauracji w Jesenikach z tradycyjną czeską kuchnią. Położona na szczycie góry z pięknym widokiem na Jesenik i góry. Dzięki lokalizacji i świetnemu jedzeniu jest bardzo popularna
https://www.krizovyvrch.cz/cz/kontakt/

Restaurace „U Petra”
Restauracja z certyfikatem dbania o zachowanie kultury i jedzenia Jeseników. Kolejny bardzo smaczny lokal z tradycyjną, czeską kuchnią. Posiada dwie sale z dawnym wystrojem spotykanym w tej okolicy. Można tam znaleźć zdjęcia, drzewa genealogiczne, meble, narzędzia gospodarskie, naczynia czy nawet piec kaflowy.
http://www.upetra.cz

Na Palubě

Ciekawe, rozbudowane menu łączące różne smaki i kuchnie. Duży wybór dobrych win. 5 minut samochodem od przejścia granicznego w Głuchołazach.

Stajnia za tamą
Chcesz pierwszy raz spróbować swoich sił na koniu, albo jesteś już wprawionym jeźdźcem i brakuje Ci siodła to polecamy to miejsce. Rodzinna stajnia, ze spokojnymi końmi i wyrozumiałymi i ciepłymi instruktorami. Oprócz pojedynczych jazd, co roku odbywa się tam Hubertus oraz wakacje w siodle.
https://www.facebook.com/Stajniazatama

Fundacja Llamerada
Spotkania z żywymi alpakami kilka kilometrów od naszej osady!
https://www.llamerada.org.pl/czym-sie-zajmujemy

rezerwacja