fbpx

Osada Chmielaki jest świetnym punktem startowym dla wypadów motocyklowych, tych turystycznych, jak i o sportowym zacięciu. Czyste powietrze, wiele kilometrów wyremontowanych dróg, górskie zakręty i piękne widoki. Wszystko to sprzyja podróżowaniu na dwóch kółkach. Poniżej znajdują się gotowe trasy, miejsca warte odwiedzenia oraz informacje o torze wyścigowym, imprezach, zlotach itp.

Červenohorskie Sedlo

Miejsca warte odwiedzenia

Červenohorskie Sedlo (Cz) – górska mekka motocyklistów po obu stronach granicy. W szczycie sezonu jeździsz w górę i w dół wraz z setką innych motocyklistów. Odcinek od szczytu przełęczy do Koutów był odnowiony w 2017, a dojazd od strony Jesenika w 2020. Po przejechaniu dwudziestu dwóch zakrętów, wręcz trudno sobie odmówić tej przyjemności i nie powtórzyć trasy jeszcze raz! Jeśli jeszcze Cię tutaj nie było, warto sobie zagospodarować kilka godzin na doskonalenie techniki jazdy na 180-stopniowych „winklach”.

Kolejną miejscowością, wokół której znajduje się sporo ciekawych zakrętów, jest Sternberg przy Ołomuńcu.

Urocza trasa pośród lasów, małych wiosek i czystego powietrza przebiega przez Rejviz.

Po polskiej stronie granicy również nie brakuje miejsc do jeżdżenia.

Przede wszystkim w pobliżu znajduje się najnowocześniejszy i drugi najdłuższy tor sportowy w Polsce. Mowa oczywiście o Silesia Ring! Stale rozbudowywana i ulepszana lokalizacja w Kamieniu Śląskim przyciąga tłumy entuzjastów motosportów.

https://silesiaring.pl

https://goo.gl/maps/WZUCmBzJGhKCrKzj6

https://swiatmotocykli.pl/motocykle/silesia-ring-szybko-i-profesjonalnie/

Odcinek między Białą Nyską, Kopernikami a Pisecną, to przede wszystkim piękna panorama na Góry Opawskie i Jeseniky. Gładki asfalt, brak ruchu i zakręty- czego chcieć więcej?

Polecamy również trasę pomiędzy Krapkowicami a Raciborzem.

Imprezy dla motocyklistów

Zawody MotoGP dwie godziny od naszego ośrodka? Pytanie gdzie. Odpowiedź brzmi- Brno. Co roku wyścigom towarzyszą zloty oraz imprezy skierowane dla fanów dwóch kółek. Prawdziwe motocyklowe święto

https://www.motogpbrno.com/pl

W Czechach również można się poczuć jak na Grad Prix w latach 70 ubiegłego wieku. Co roku w Brannej organizowane są wyścigi weteranów- czyli wszystkich zabytkowych motocykli. Wyścigi mają miejsce na ulicach tej niewielkiej, górskiej miejscowości i przyciągają tłumy fanów i turystów. Kilka klas silników i typów konstrukcji pozwala poczuć namiastkę emocji i atmosfery z minionych lat.

https://goo.gl/maps/Jd5N6UmxG76xyeiX6

W bliższej okolicy także nie brakuje zlotów motocyklowych! W Prudniku odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. Co roku tradycją opolskich motocyklistów jest pielgrzymka na Górę św. Anny, a jedną z większych imprez jest zlot na Anpolu w Starym Olesznie. Warto również szukać informacji o rajdach organizowanych na Dolnym Śląsku.

Gotowe trasy

Nic tylko wgrać w GPS i jechać

Kategorie:

rezerwacja