fbpx

Dla tych, którzy wolą spędzać czas w wodzie lub jej pobliżu polecamy naturalne i sztuczne zalewy, szlaki kajakowe, aquaparki, termy, ale przede wszystkim basen na terenie Osady Chmielaki. Poniżej znajdziesz spis i opis miejsc, które warto odwiedzić wraz z linkami i lokalizacją.

W ośrodku znajdują się dwie niecki basenowe. Większa „sportowa” oraz mniejsza i płytsza, służąca jako brodzik dla dzieci. Wokół basenu znajdują się parasole, leżaki oraz piaszczysta plaża. Jakość wody jest stale monitorowana przez nowoczesne urządzenia tak, aby korzystanie z naszej infrastruktury było dla każdego nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne. Woda latem ma temperaturę około 23-25 stopni Celsjusza.

Basen dla mieszkańców ośrodka jest darmowy. Nie ma możliwości wejścia na basen dla osób z zewnątrz.

Basen, plaża, palmy, parasole, kemping

Rzeki i jeziora

Dla wędkarzy, kajakarzy i fanów żaglówek- jezioro Nyskie i Otmuchowskie. Te dwa największe na Opolszczyźnie zalewy posiadają infrastrukturę pozwalającą na ciekawe spędzenie czasu. Znajdziemy tam m.in mariny, pomosty, plaże, punkty gastronomiczne czy zjeżdżalnię.

Dodatkowo organizowane są spływy kajakowe Osłobogą (z Głogówka) oraz na Małej Panwi (Ozimek) i Nysie Kłodzkiej (Bardo Śląskie). Kajakarze górscy mogą spróbować swoich sił na Złotym Potoku, startując przy naszym ośrodku, a kończąc w Prudniku. W Bardzie organizowane są również spływy raftingowe.

Popularnym miejscem na Opolszczyźnie jest również kompleks jezior turawskich. Na wypoczynek polecamy Jezioro Srebrne z krystalicznie czystą wodą. Najpopularniejszymi zalewami są Jezioro Średnie oraz Wielkie.

https://www.ziaja-kajaki.pl/oferta

http://www.kajakikrapkowice.pl/windu/1/9/Oferta

https://raftingbardo.pl

Kajaki, kajakarze, rzeka, Nysa Kłodzka, Kamizelki, woda

Aquaparki

Velke Losiny– czeska miejscowość uzdrowiskowa, w której dawną betonową nieckę basenową przebudowano na nowoczesne termy. Woda, która jest tam wydobywana ma korzystny wpływ na skórę, układ oddechowy oraz krążeniowy. Kompleks posiada baseny wewnętrzne i zewnętrzne, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, strefy wellness i gastronomiczną. Strona jest również w języku polskim, a obsługa komunikuje się także przy pomocy języków angielskiego i niemieckiego. Ciekawostkę stanowi droga prowadząca do term, ponieważ wjeżdża się w najwyższą część Jeseników przy akompaniamencie pięknych, panoramicznych widoków.

https://www.lazne-losiny.cz/pl/

Termy, park wodny, Czechy, zjeżdżalnia


Pokrzywna- Zaginione miasto „Rosenau”

Do użytku odwiedzających jest wiele różnych atrakcji wodnych, w tym 2 największe zjeżdżalnie wodne – typu Anakonda oraz Wahadło. Na terenie parku wodnego znajdzie się również miejsce dla najmłodszych Gości – specjalnie dla nich przygotowany wodny plac zabaw. Kompleks znajduje się 5 minut pieszo od naszego ośrodka.

park wodny, pokrzywna, park wodny opolskie, park wodny góry, park wodny w górach, aquapark opolskie, aquapark w górach, aquapark pokrzywna, basen pokrzywna, basen góry opawskie, basen opolskie

https://www.gorzelanny.pl/parkwodny/#about-us

Po około 1.5 godziny jazdy od ośrodka, znajdują się aquaparki we Wrocławiu, Ołomuńcu (Cz), Bruntalu (Cz), Krapkowicach, Tarnowskich Górach, Rudzie Śląskiej, Tychach i Dąbrowie Górniczej.

Otwarte baseny rekreacyjne w pobliżu są w Prudniku, Głogówku, Białej oraz Głuchołazach, a kryte baseny sportowe w Prudniku, Nysie i Czeskiej Wsi.

rezerwacja